تبلیغات
قالب وبلاگ
.

.
نویسندگان
مطالب مفید
سایتهای مفید
پیوندهای روزانه

فشار باد مناسب تایر دوچرخه کوهستان

 

چه میزان باد برای دوچرخه شما نیاز است؟
دوچرخه سواری با تایرهایی که فشار باد لاستیک آن به درستی تنظیم شده باشد می تواند تأثیر زیادی بر حس سواری و میزان کنترل تان روی دوچرخه داشته باشد.
میزان باد تایر دوچرخه ای که بیش از اندازه پر شده باشد باعث کاهش سطح تماس با زمین و کنترل ضعیف دوچرخه خواهد شد، همچنین تایرهایی با فشار باد خیلی پایین، مستعد رفتار غیرقابل پیش بینی و پنچری خواهند بود.
میزان باد مناسب تایرها با توجه به فرد دوچرخه سوار و نوع تایرها بسیار متفاوت خواهند بود. همچنین وضعیت و نوع مسیر نیز می تواند تأثیر بسیار زیادی در میزان فشار مورد نیاز تایرها داشته باشند.
نکته مهم در اینجا، پی بردن به میزان دقیق فشار بادی است که بهترین عملکرد را در برابر شما و تنظیمات دوچرخه تان، تحت شرایط عادی (نرمال) داشته باشد. شما می توانید تنظیم فشار باد را در مسیرهای مختلف متناسب با نیاز خودتان یاد بگیرید.
در اینجا بهترین روش پی بردن به میزان فشار مناسب را برایتان شرح می دهیم:
یک درجه فشارسنج قابل اطمینان یا یک پمپ باد دارای درجه باد تهیه کنید. از همین درجه یا پمپ باد در تمام طول مدت تنظیم باد تایرهایتان استفاده کنید. از آنجاییکه درجه های مختلف با یکدیگر تفاوت هایی در نشان دادن درجه های یکسان دارند، در صورتی که درجه فشارسنج را در طی تنظیم باد عوض کنید باعث سخت تر شدن کارها خواهید شد.


 

کارتان را با فشار باد بالاتر در حدود 50-40 psi یا 3-3.5 bar برای تایرهای 2.2 تا 2.3 اینچ شروع کنید. برای سیستم های تیوبلس، از مقادیر پایین تر در حدود 30-40 psi استفاده کنید. در صورت استفاده از تایرهای بزرگتر یا کوچکتر، در هر حال باید با فشار بیشتری کارتان را آغاز کنید. با این فشار برای مدتی دوچرخه را برانید و چسبندگی(سطح تماس با زمین) تایرها را در پیچ ها و عبور از موانع احساس کنید.
حالا، فشار باد را 5 psi یا 0.35 bar در هر تایر کاهش دهید. یک بار دیگر چگونگی سواری با تنظیمات جدید را احساس کنید و آن را با تنظیمات پیشین مقایسه کنید. شما باید مقداری بهبود در چسبندگی با زمین و ثبات بیشتری را احساس کنید. اگر شما هیچ تغییری را احساس نکردید بار دیگر فشار تایرها را 5 psi یا 0.35 bar کاهش دهید.
چیزی که شما لازم دارید بدانید، کمترین فشار بادی است که بتوانید در آن بدون قرار گرفتن در موقعیت پنچری (کاهش مقاومت تایرها در برابر پنچری) دوچرخه سواری کنید. شما زمانی در موقعیت پنچری قرار می گیرید که تایر شما در شرایط کم باد، روی جسمی خارجی قرار می گیرد و بر روی آن فشرده می شود به طوری که تایر و تیوب عیناً در بین جسم خارجی و طوقه قرار می گیرند.
کم کردن فشار باد تایرها را به میزان 3-5 psi یا 0.1-0.3 bar ادامه دهید تا زمانی که احساس کنید چسبندگی (درگیر شدن) تایرها با زمین به خوبی انجام گیرد. زمانی که احساس کردید کنترل خوبی بر روی دوچرخه دارید یا دلیلی برای کاهش باد تایرها نمی بینید زمان آن است که دیگر کم کردن باد تایرها را متوقف کنید.
اگر احساس کردید که طوقه ها با اجسام روی زمین در برخورد می کند یا اگر در موقعیت پنچری قرار گرفته اید، فشار باد را کم کم افزایش دهید تا به فشار باد مطلوب دست پیدا کنید.

 

در تایرهای تیوبلس، چون نگرانی از پنچری وجود ندارد، شما می توانید میزان باد بیشتری را کم کنید و حتی کمی تماس طوقه نیز مشکلی بوجود نخواهد آورد، اما اگر به طوقه هایتان ضربه های شدید وارد می شود، یا از والف آن هوا خارج می شود و یا در پیچ های تند تایر در تماس با طوقه می چرخد، نشان می دهد بیش از اندازه باد تایر خود را کم کرده اید.
نکات دیگری نیز در هنگام تنظیم فشار باد تایرها باید مورد توجه قرار گیرد. فشار باد پایین تر باعث افزایش مقاومت در هنگام چرخش تایرها می شود. به هر حال، این افزایش مقاومت که سبب افزایش کنترل دوچرخه نیز می شود باعث صرف انرژی بیشتر برای جبران مقاومت اضافی تایرها در هنگام حرکت می شود. شرکت کنندگان مسابقات کراس کانتری ممکن است تصمیم بگیرند از کنترل بهتر صرف نظر کنند تا کارایی بیشتری داشته باشند و به همین دلیل باد تایرهایشان را افزایش دهند.
بعد از پیدا کردن فشار باد مناسب برای تایرهایتان، شما با خصوصیات و رفتار تایرها در زمان وارد آوردن فشار با دست روی آنها، آشنا می شوید. زمانی که شما با ویژگی های تایرها بعد از تنظیم مناسب آشنا شدید این ویژگی های تایر در ذهن شما ثبت خواهند شد و از این پس شما می توانید با هر پمپ بادی تنظیم صحیح فشار باد را روی تایرهای دوچرخه تان انجام دهید.

با اینکه که برای تنظیم فشار باد صحیح باید عوامل زیادی در نظر گرفته شود، ولی دو عامل وزن دوچرخه سوار و نوع لاستیک های دوچرخه از مهمترین عوامل تعیین کننده میزاد باد تایرها می باشد، به همین منظور جدولی در نظر گرفته شده است که حداقل میزان بادی که تایر باید داشته باشد را با توجه به این دو مولفه به شما نشان می دهد و فشار باد تایرهای شما برای کاهش ریسک پنچری نباید کمتر از مقادیر گفته شده در این جدول باشند:


 

نکات و ترفندهای تنظیم فشار باد
- تایر جلو را بین 2-5 psi کمتر از تایر جلو باد بزنید. این کار به شما در کنترل بهتر دوچرخه در پیچهای تند کمک خواهد کرد
- در مسیرهای ماسه ای و نرم حدود 1-3 psi از باد هر دو تایر کم کنید و برعکس در مسیرهای سنگی و سخت در حدود 1-3 psi به باد تایرها اضافه کنید، اینکار باعث افزایش کارایی در حرکت خواهد شد.
- اکثر دوچرخه سواران باتجربه برای حرکت نرم در مسیر از فشار باد پایین دوری می کنند. اگر شما خودتان را خارج از کنترل و در حال عبور از روی سنگ ها دیدید، کمی افزایش باد تایر تضمین بهتری برای طوقه هایتان خواهد بود.
- فشار دادن انگشتان شصت روی جداره های تایر برای سنجش فشار باد تایر ممکن است شما را به اشتباه بیاندازد. در این موارد بهتر است به فشارسنج یا درجه فشار پمپ باد خود اعتماد کنید.

تهیه و تنظیم استاد افشین رمضانی

 

.: گروه دوچرخه کوهستان توسن :.

لوگو گروه توسن

>
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
موضوعات