تبلیغات
قالب وبلاگ
.

.
نویسندگان
مطالب مفید
سایتهای مفید
پیوندهای روزانه

حذف صدای باد در دوچرخه سواری با الهام از گوش گربه ها


مفهوم نهفته در نام Cat-Ears خیلی ساده است. گوش انسان برای سرعت های کمتر از 16 کیلومتر بر ساعت طراحی شده است. متوسط سرعت در هنگام راه رفتن بین 5 تا 7 کیلومتر بر ساعت و متوسط سرعت در هنگام دویدن 11 تا 15 کیلومتر برساعت می باشد. بنابراین باد یا صداهای ناشی از حرکت سریع، در طی روز روی گوش اثر نمی گذارند. با این حال، میانگین سرعت دوچرخه سواری که بین 24 تا 32 است سبب ایجاد صدای باد در گوش های دوچرخه سواران می شود. این صدای مزاحم عاملی برای نشنیدن صداهای محیط و افزایش احتمال بروز حوادثی مانند تصادف با وسایل نقلیه خواهد بود. 


راه حل این مشکل از گربه ها گرفته شده است، موهای موجود در گوش گربه ها و بیشتر حیوانات به کمک آنها شتافته و باعث شکست صدای باد در سرعت های بالا می گردد که این قابلیت به آنها امکان شنیدن صداهای ضعیف را نیز می دهد.با الهام گرفتن از طبیعت، و بکارگیری مواد متعدی سعی در ابداع وسیله ای شده است که با قرارگیری روی بند های کلاه دوچرخه سواری سبب کاهش صدای باد گردد. سرانجام با انتخاب نوعی پارچه خزدار به نام Faux Fur، امکان تولید محصولی که بیشترین شباهت را با موهای موجود در گوش گربه ها دارد، فراهم آمد. نام این محصول "گوشهای گربه" Cat-Ears می باشد. این وسیله با شکست و حذف صدای باد امکان شنیدن صداهای مهمی نظیر صدای ماشین ها را برای ما امکان پذیر می سازد.


  

همانطور که در جدول زیر مشاهده می کنید نمودار قرمز صدای وسایل نقلیه را نشان می دهد و نمودار سبز با افزایش سرعت دوچرخه سوار و به تبع آن افزایش صدای باد، به مرور باعث شنیده نشدن صدای وسایل نقلیه و افزایش خطر حوادث و تصادفات جاده ای خواهد شد.


راه حل موجود در طبیعت: تقلید از گوشهای گربه با استفاده از پارچه خز دار می باشد که سبب شکسته شدن باد و شنیده شدن صداهای محیط می گردد.

برای آشنایی و کسب اطلاعات بیشتر از کارکرد Cat-Ears ویدئوی تست این محصول را تماشا کنید:

تماشای ویدئو

همچنین از طریق لینک زیر می توانید ابتدا ویدئو را دانلود و سپس آن را تماشا کنید:

دانلود ویدئو

با توجه به قیمت بالای این محصول و یافت نشدن آن در داخل کشور، شما خودتان نیز می توانید با صرف اندکی زمان و با هزینه ای بسیار پایین تر اقدام به تهیه Ear-Cats کنید.

مراحل ساخت Ear-Cats به شرح زیر می باشد:

در ابتدا باید پارچه ای مناسب این کار تهیه کنید، پارچه های خزدار یا دارای کرک مناسب این کار می باشند. اینجانب از پارچه پلار استفاده کرده ام که شباهت زیادی نیز به محصول فروخته شده توسط شرکت اصلی این محصول دارد.


بعد از تهیه پارچه مناسب این کار، باید آنرا به اندازه دو برابر طول و عرض گوش برش بزنید تا بعد از تا زدن به اندازه گوشتان باشد، دقت کنید چند میلیمتر نیز از هر طرف اضافه بگیرید و سپس برش بزنید.


با نگاه کردن به تصاویر موجود در متن مقاله نیز می توانید دقیق تر به کار خود ادامه دهید


بعد از برش یکی از تکه ها، با استفاده از همان تکه و قرار دادن بر روی پارچه دیگر، قسمت دوم را نیز برش بزنید.


بعد از برش هر دو تکه Cat-Ears با تا کردن و مقایسه آن با تصویر نمونه، کوچک یا بزرگ بودن آن را اصلاح کنید و مطابق شکل دربیاورید.


در پایان با دوختن چسب های نر و مادگی که از کلیه فروشگاه های خرازی قابل تهیه می باشد به کار خود پایان دهید.


و این Cat-Ears شما خواهد بود.


با انجام مراحل بالا شما صاحب یک Cat-Ears خواهید بود و از این به بعد می توانید بیش از پیش از دوچرخه سواری لذت ببرید.

محصول Cat-Ears در مدل های زمستانی نیز موجود می باشد که علاوه بر حذف صدای باد و نویز محیط، گوشهای شما را نیز در فصل سرما محافظت نموده و آنها را گرم نگاه خواهد داشت. در صورت تمایل به داشتن مدل های زمستانی نیز با کمی خلاقیت و ابتکار می توانید مدل های زمستانی را خودتان ساخته و استفاده کنید


تهیه و تنظیم استاد افشین رمضانی
.: گروه دوچرخه کوهستان توسن :.

لوگو گروه توسن

>
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
موضوعات