تبلیغات
قالب وبلاگ
.

.
نویسندگان
مطالب مفید
سایتهای مفید
پیوندهای روزانه

دلایل تراشیدن پاهای دوچرخه سواران


هیچکس نمی داند که کدام دوچرخه سواران برای اولین بار پای خود را تراشیدند، یا چرا این کار را کردند!

چرا دوچرخه سواران پاهای خود را می تراشند؟

چندین دلیل برای توضیح اینکه چرا دوچرخه سواران موهای پای خود را می تراشند وجود دارند، در اینجا به ذکر رایج ترین دلایل خواهیم پرداخت:

مزایای آیرودینامیکی

در عصر آزمایشات تونل باد، لباس های چسبان و طوقه های آیرودینامیکی، هر چیزی که حتی مقدار کمی به کاهش مقاومت هوا کمک کند مورد توجه قرار می گیرد. مطالعات نشان می دهند که پاهای لغزنده و تازه تراشیده شده سبب حرکت سریعتر در اثر کاهش مقاومت باد نسبت به پاهای دارای مو در حالت عادی می شود.


ماساژ راحت تر پاها

کم بودن موهای پا باعث تسکین بیشتر ماهیچه ها خواهد شد، موهای کمتر به معنی نیاز به روغن کمتر و در نهایت کاهش درد می شود. نبود موهای زاید امکان ماساژ تمامی نواحی پا را به طور یکنواخت میسر ساخته و می توان تمام حرکات و نرمش ها را با راحتی و آرامش بیشتری روی پاهای دوچرخه سوار انجام داد.


درمان آسانتر زخم های ایجاد شده

پاک کردن راحت تر مواد ضدعفونی و پمادها و همچنین بانداژ زخم های ناشی از حوادث بر روی پاهای آسیب دیده هیچگاه تجربه خوبی نبوده است، اما نبود موهای زاید روی پا یکی از عوامل بهبود عملکرد رسیدگی به زخم ها می باشد.


جلوگیری از جذب آلودگی و حشرات ریز

یکی دیگر از مزایای تراشیدن موهای پا حفظ بهداشت و جلوگیری از جذب آلودگی و غبار محیط می باشد. از طرفی موهای زاید پا سبب گرفتار شدن حشرات و موجودات ریز لابلای موهای پاها شده که امکان ایجاد گزش، خارش و مزاحمت برای دوچرخه سواران می شود و تراشیدن موهای زاید پا تا حد زیادی باعث دفع حشرات ریز خواهد شد.


عادت شدن- چون دیگران اینکار را انجام می دهند

بیش از یک قرن است که دوچرخه سواران پاهای خود را می تراشند و نتایج تراشیدن پاها در ورزش های زیادی نیز دیده شده است. همچنین تراشیدن موی پاها یکی از روش های اطمینان از دوچرخه سوار بودن یک فرد می باشد. تراشیدن موها یکجور مد و بین دوچرخه سواران واقعی مرسوم می باشد.


تهیه و تنظیم استاد افشین رمضانی

.: گروه دوچرخه کوهستان توسن :.

لوگو گروه توسن

>
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
موضوعات